מיזם לוטוס

מיזם ייחודי וראשון מסוגו, שמטרתו להכשיר כ-Full stack צעירות דתיות ומסורתיות מהמגזר הדרוזי ולשלב אותן כמפתחות תכנה בתעשיית ההייטק.

הבנות מתמודדות עם מציאות חברתית ודתית שמונעת מהן את האפשרות לצאת לעצמאות כלכלית ואת היכולת לממש את הפוטנציאל האישי והתעסוקתי האדיר שלהן, משום ההגבלות שהן נוטלות על עצמן המגבלה העיקרית היא הצורך להישאר בתחומי הכפרים הדרוזיים.

המיזם נולד מהחוויה האישית של מייסא חלבי-אלשיך, אישה דרוזית דתיה, שהבינה כי נשות החברה הדרוזית המאמינות בעצמן ורוצות לשנות את אורח חייהן, אינן יכולות לחכות עוד. הן חייבות וצריכות לייצר בעצמן שוויון הזדמנויות בדמות פתרון המתאים עבורן.

עמותת “לוטוס”, בעזרת קרן ‘פורטלנד’ ותמיכה ממשלתית רב-משרדית, יחד איתנו, חברת אורנביט הצליחה לבסס מיזם המהווה Eco-System לשילוב של מסורת עם חדשנות. בבסיס המיזם הוקם HUB בתחומי דלית אל כרמל המאפשר לעשרות נשים לעבוד ללא התפשרות על ערכי המסורת ובברכת השייחים המקומיים. מבלי לצאת מהכפר מצליחות הנשים להשתלב באמדוקס, רדקום, נטפים ובאורנביט עצמה.

אנו, באורנביט בפרט ובקבוצת אורנטק בכלל, מאמינים בחדשנות כדרך חיים המאפשרת התפתחות מתמדת ויכולת תגובה מהירה לעולם בלתי צפוי. מיזם לוטוס, ייחודי וראשוני בארץ בקרב אוכלוסיית הנשים הדרוזיות הדתיות, מייצג נאמנה את ערכי הקבוצה, מייצר אימפקט חברתי משמעותי ותורם רבות לתעשיית ההייטק והחברה הישראלית.

בוא לקחת חלק וליהנות מהיתרונות הרבים עבורך כמעסיק

למידע נוסף
למידע נוסף

תחרות “IT Awards 2019” של “אנשים ומחשבים”

זכינו בקטגוריית “פרויקטים מיוחדים במגזר השלישי ובארגונים ללא מטרות רווח (NGO)”
מגן הוקרה עבור “מיזם פורץ דרך”, קטגוריה שנפתחה לראשונה במיוחד עבור מיזם לוטוס